Blog

Hipnoza na odchudzanie

hipnoza na odchudzanie
Wpisy

Hipnoza na odchudzanie

Hipnoza na odchudzanie

Nowa-y TY!

Wyobraź sobie jak by to było, gdy chęć podjadania, przejadania się po prostu zaniknęła.
Słodycze stają się całkowicie obojętne, a Ty masz chęć na zdrowe jedzenie.
Od dziś jadasz regularnie w odpowiednich proporcjach i adekwatnej ilości.
Zaczynasz z przyjemnością i radością uprawiać aktywność fizyczną.

Zmieniasz nawyki żywieniowe i po prostu chudniesz.

Nie możliwe?

Z nowoczesną hipnoterapią nie tylko jest to możliwe, ale także trwałe i bezpieczne!

Emocje

Naszym życiem rządzą potrzeby. Nie mówię w tym momencie o potrzebach fizycznych, ale o potrzebach emocjonalnych.

Potrzebujemy poczucia bezpieczeństwa, akceptacji, spokoju, miłości, uznania i wielu jeszcze innych. Jeśli z różnych powodów nie jesteśmy w stanie w bezpośredni sposób zabezpieczyć tych potrzeb, tworzymy struktury zastępcze, czyli pośrednie rozwiązania, które zrealizują daną potrzebę.
Inaczej mówiąc tworzymy nieadaptacyjne wzorce własnych zachowań, aby sobie radzić w otaczającej nas rzeczywistości.

Przez ten mechanizm jedzenie staje się sposobem na odczuwanie potrzebnych emocji.

Jedni dzięki jedzeniu mają uczucie napełnienia – nie tyle uczucie fizycznej sytości, co napełnienia, czyli przeciwieństwo braku/pustki. Są wśród nas też tacy, co nagradzaj się jedzeniem.
Innym jedzenie daje uczucie szczęścia, radości.

Wzorzec, który powtarzamy jako sposób postępowania na trwale zapisuje się w podświadomości, często jako jedyna droga do odczuwania tej konkretnej emocji.

Hormon szczęścia

Warto w tym miejscu przypomnieć, że emocje są odpowiedzialne za produkowanie hormonów, w tym hormonów szczęścia (min. serotoniny i dopaminy).
Człowiek podświadomie pragnie szczęścia a zdrowy umysł jest nastawiony na jego produkcję. Drugorzędne dla naszego umysłu jest pochodzenie owych chemicznych „dopalaczy”, liczy się efekt.

Dlatego min. mówi się, że zajadamy emocje.
Wiele osób, które mają problemy z nadwagą, zaczynają jeść nadmiernie, gdy odczuwają stres.
W sytuacji zagrożenia w organizmie człowieka spada poziom hormonów szczęścia.
Nasza podświadomość poniekąd chroni nas, wyrównując poziom samopoczucia, dostępną od zaraz metodą – obfitym lub słodkim posiłkiem. System działa, a powtarzany staje się wzorcem zachowania lub inaczej mówić nawykiem.

Hipnoterapia

Hipnoza jest narzędziem, które pozwala uchylić drzwi do podświadomości, dzięki czemu działamy terapeutycznie w miejscu, gdzie zapisany jest błędny wzorzec/nawyk.

 

Nawyk

Nawyki pochodzą z podświadomości, czyli ich realizacja nie wymaga naszej kontroli, świadomego angażowania się.
Zauważ, że jak już się czegoś nauczysz przestajesz być tego świadoma-y.
To jak nauka jazdy na rowerze.
Kiedy pierwszy raz wsiadasz na rower jesteś w pełni świadom-a, że musisz naciskać na pedały trzymać ręce na kierownicy, myślisz o tym gdzie są hamulce, i starasz się utrzymać równowagę.
Kiedy się już nauczysz jeździć, po prostu to robisz.
Nie zastanawiasz się nad tym jak to robisz, po prostu wsiadasz i jedziesz.
Robisz to całkowicie automatycznie.

Podobnie jest z jedzeniem!

Masz nawyk jedzenia i często nie zauważasz, kiedy to robisz, dzieje się to automatycznie. Podobnie jest z przejadaniem się, słodyczami lub słodkimi napojami. Z uwagi na biochemię mózgu i dążenie do osiągniecia odpowiedniego poziomu hormonów szczęścia następuje efekt synergii.

Nawyk wzmocniony jest wieloma procesami chemicznymi, do których pozornie nie mamy dostępu, bo wszystko odbywa się na poziomie podświadomym.

W efekcie świadomie Ty wiesz, że nadwaga nie jest dla Ciebie dobra, a jednak nadal nie potrafisz schudnąć.

Są tacy którym się udało.

Oczywiście. Przy sprzyjających okolicznościach, gdy posiadamy odpowiednie strategie pozyskiwania hormonów szczęścia z innych źródeł zdecydowanie łatwiej jest pracować z samym nawykiem, tworząc nowy. Tym samym jedzenie słodyczy zastępujemy bieganiem, bo obie czynności wywołają tak pożądane endorfiny. Jeśli wystarczająco długo będziemy powtarzać nowy wzorzec zachowania, stanie się on częścią podświadomej strategii działania, gdyż nasz umysł ulegnie procesowi generalizacji. Innymi słowy uzna, że my już tak mamy tzn. biegamy.

Osoby, którym się nie udało. (wielokrotnie)

Dla osób, które pragną zmiany, a z różnych względów nie osiągnęły upragnionych rezultatów rozwiązaniem jest nowoczesna hipnoterapia.

 

Hipnoza na odchudzanie

W stanie hipnotycznego transu jesteś w stanie w łatwy i trwały sposób zmienić nawyki, tworząc nowe, odpowiednie dla ciebie.
Potrzebujesz do tego tylko przewodnika, czyli hipnoterapeuty, który przeprowadza cię przez proces zmiany.

W stanie hipnozy Twoja podświadomość zmieni nawyki na odpowiednie, dobre dla ciebie w sposób właściwy i trwały. Ponad to, podczas terapii tworzymy nowe strategie odczuwania pozytywnych emocji w taki sposób, aby podtrzymywać produkcje hormonów szczęścia, pochodzących z odpowiednich źródeł, wspierających proces odchudzania np. z aktywności fizycznej.

Ponieważ zmiana zachodzi na poziomie podświadomym, staje się automatyczna dokładnie tak jak znana Ci już jazda na rowerze.

Po prostu chudniesz.

Jak szybko chudniesz?

W odpowiedni zdrowy dla siebie sposób.

Na jak długo chudniesz?

Trwale. Oczywiście twoja waga może się wahać, ale w zdrowych i odpowiednich normach. Od tej pory funkcjonujesz na nowych odpowiednich zasadach wytyczonych przez Twoją podświadomość.

Czy są skutki uboczne w trakcie terapii?

Tak, są skutki uboczne.
Istnieje prawie pewność, że poczujesz radość i satysfakcje z tych zmian i będzie ci z tym bardzo dobrze, a to napędza twoją podświadomość do kolejnych pozytywnych zmian i chudniesz jeszcze bardziej, aż do właściwej i odpowiedniej wagi.
Ta wewnętrzna radość z doświadczania tych pozytywnych zmian jest wprost bezcenna.
Możesz doświadczyć większej pewności siebie, wzrasta samoakceptacja, zaczynasz siebie lubić i czujesz się z sobą przyjemnie.

Czy trzeba spełnić jakieś warunki?

Tak.

Musisz podjąć ważną decyzję, że chcesz tej zmiany na całe życie!
Zadaj sobie pytanie i sprawdź jakie myśli przychodzą Ci do głowy:
– Tak, naprawdę chcę schudnąć!
– Tak, będę współpracował z hipnoterapeutą!
Teraz możemy działać dalej.

W jaki sposób mam współpracować z hipnoterapeutą?

Zwyczajnie – realizując moje sugestie. Hipnoterapeuta pracuje słowem. Sugestia jest rodzajem poleceniem do wykonania; np. zamknij oczy / otwórz oczy.

Hipnoza jest stanem fizjologicznym, czyli zupełnie normalnym dla naszego organizmu. Najkrócej rzecz ujmując częstotliwość pracy umysłu powinna osiągnąć około 4 Hz. Ponieważ będziemy wywoływać ją na zawołanie, najpierw sugestią rozluźnię Twoje ciało a następnie mentalny umysł.

I co dalej?

I krok po kroku, zajmiemy się zmianą niekorzystnych nawyków, niewspierających przekonań oraz trudnymi emocjami transformując je w dobre odpowiednie dla Ciebie.

Być może pomyślisz – nie wiem czy to dla mnie.

Teraz przypomnij sobie na chwilę, ile razy już próbowałeś-łaś sama zmienić swoje nawyki żywieniowe.
Być może była to dieta pudełkowa, magiczne tabletki na spalanie tłuszczu albo jeszcze inne „cudowne” metody, które kosztowały krocie i w szybkim czasie dopadał Cię efekt jojo.
Wiem, że każda osoba borykająca się z nadwagą czy otyłością jest ekspertem odchudzania, czyli tak naprawdę wie co trzeba zrobić, aby schudnąć. Problem polega na tym, że nie jest wstanie przeprowadzić tego procesu.
Żeby zmienić system, trzeba zmienić podejście do tematu systemowo a hipnoterapia SlimMarć jest właśnie takim narzędziem.

Hipnoterapia jest skuteczna, bezpieczna i dostępna także dla Ciebie!

Pamiętaj dokonujemy tutaj zmian na poziomach podświadomych.
Po prostu nagle przestaje Ci smakować słodkie jedzenie i jeszcze masz z tego radość!

Widziałem to już wiele razy!

To się po prostu wydarza. Osoba zaczyna chudnąć w odpowiedni dla siebie sposób.

Trzeba Ci wiedzieć czytelniku, że jest to dla mnie za każdym razem bezcenne doświadczenie, które w pełni rekompensuje długie lata pracy nad metodą SilmMarć.

Metoda SlimMarć – nowoczesna hipnoterapia zmiany nawyków żywieniowych.

Efekty mojej pracy, to moje paliwo życiowe.

Takie chwile dają mi ogromną satysfakcje i energię do rozwijania innowacyjnych sposobów pracy w innych obszarach terapeutycznych. W ramach AkademiiHipnoterapi.pl szkoły, którą współtworzę z Anna Antoniak-Pietrzak prowadzimy kursy hipnozy i hipnoterapii. Od 2022 roku metody Slim Marć, można się już nauczyć. Zależy mi na tym, aby ta niezwykle skuteczna metoda stała się powszechna i dostępna wśród innych terapeutów.

Z radością dzielę się z Państwem relacjami moich pacjentów, gdyż to właśnie oni są żywym przykładem na skuteczność i trwałość metody SlimMarć.

Relacja Pana Marka

„To jest niesamowite! 😉
Słodkie dla mnie nie istnieje
Po 20:00 nie jem wcale
Jem 3 posiłki dziennie poza tym nie mam potrzeby
Mogą osoby koło mnie jeść ciasto batoniki i mnie to nie rusza
Cola nie odczuwam potrzeby
Dużo intensywniej i wcześniej odbieram uczucie sytości
Mam potrzebę ruchu sportu
Mam uczucie że chudnę (radość)”

Przed sesją

Pan Marek przechodząc koło pułki ze słodyczami po prostu nie mógł się powstrzymać. Nie potrafił także odmówić, gdy ktoś częstował go ciastem. Cola dominowała jako napój każdego dnia w ilości około litra. Prawdziwą zmora było nocne objadanie się. W ciągu dnia odczuwał chroniczny głodny i co chwile podjadał. W ogóle nie uprawił sportu. Ciągle czuł przepełnienie i tył.

 

Relacja Pani Anny

„Jak próbuje słodycze rozbieram smak na czynniki pierwsze czuje tłuszcz cukier itp. nie smakują mi zamiast tego jem owoce. Smak słodyczy jest mi obojętny to mi przynosi satysfakcje, jest dokładnie jak chciałam :-). Naprawdę potrafimy siebie poustawiać jak chcemy, teraz otwieram barek z słodyczami zastanawiam się co zjeść i na nic nie mam ochoty zamykam barek

Zdrowo się odżywiam po prostu w naturalny sposób wybieram te zdrowe rzeczy.

Nie smakują mi słodycze jestem zachwycona !!!”

Przed sesją

Zgadnijcie, jak było wcześniej 😉

W przypadku Pani Ani na uwagę zasługuje element zmiany w odczuwaniu smaku. U osób uzależnionych od cukru występuje pewien rodzaj deformacji odczuwania słodyczy. Zdarza się, że osoba niezwykle gloryfikuje smak cukru, który tak naprawdę można odbierać zupełnie inaczej, bardziej neutralnie. Podczas terapii ustąpiła halucynajca w odczuwaniu cukru a pacjentka zaczęła czuć jak naprawdę smakują słodycze bez zabarwienia programowo/nawykowego. Poczucie smaku na słodycze zostało zastąpione przez naturalne produkty takie jak owoce.

Relacja Pana Michała

– jem zdecydowanie mniej
– nie dotykam słodkiego
– jem zdecydowanie wolniej
– no działa! Naprawdę działa! (RADOŚĆ)
– jem w odpowiedniej ilości i czasie
– żona zauważyła zmianę i mówi, że dużo się zmieniło

Przed sesją

Po jakimś czasie pozwoliłem sobie dyskretnie zadzwonić do Pana Michała, żeby sprawdzić po dłuższym czasie jaka jest sytuacja. Pan Michał zaczął od tego, że nawet jednego cukierka od czasu pierwszej sesji hipnoterapii nie zjadł!
Z wielką radością wyznał, że wszystko działa. Pacjent nadal chudnie i jest bardzo zadowolony.

 

O taki efekt nam chodzi!

Terapia to nie tylko odchudzanie. Programujemy trwałą zmianę w życiu, dzięki czemu efektem terapii SlimMarć jest całkiem nowy sposób funkcjonowania.
Pamiętajmy, tu nie chodzi tylko o zmianę nawyków żywieniowych. Terapia ma na celu zmianę reakcji na sytuacje stresowe w życiu, który nie jesteś w stanie uniknąć.  Zauważ proszę czytelniku, że przed sesją hipnozy słodycze, napadowe objadanie było najczęściej związane z przezywaniem trudnych emocji. Istniał błędny program – jedzenie mnie uspokaja, pociesza, nagradza itd.
Programy te powstał gdzieś w odległej przeszłości, być może nawet w dzieciństwie a dziś zostały zmienione na adekwatne, w pełni wspierające osobę strategie zachowań.

Strategie, które z czasem zmieniają życie nie tylko w kontekście jedzenia, ale ogólnego poczucia wpływu na własne życie.

Relacja Pani Joanny

Mogę podzielić się opinią z sesji hipnozy. Efekt przerósł moje oczekiwania. Sesja przeprowadzona profesjonalnie, nastawiona na mój komfort pod względem poczucia bezpieczeństwa- wszystko zostało przed sesją omówione, wyjaśnione krok po kroku jak będzie przebiegać sesja- nic więc mnie nie zaskoczyło. Co do efektów hipnozy, jestem pod wielkim wrażeniem siły hipnozy, jeżeli tylko chcemy zmienić coś w swoim życiu, w niewygodnych nawykach wystarczy „zaprogramować” siebie na nowo poprzez taka sesję:-). W moim przypadku problem z uwielbieniem słodyczy zakończył się po jednej sesji , wystarczyło w trakcie hipnozy wprowadzić sugestie, że słodycze są mi obojętne i rzeczywiście tak się stało 🙂 . Tak więc szczerze polecam gabinet Grzegorza Marć.

Dokładnie tak to wygląda.

Na początku pierwszej sesji Hipnoterapii omówimy problem określimy parametry z jakimi mamy pracować. Ile chcesz schudnąć, jak szybko chcesz schudnąć. Jak to sobie wyobrażasz.
To ważne, ażeby to były Twoje parametry.
Ustalamy to razem dlatego, że to mają być odpowiednie zdrowe parametry dla Ciebie.
Nie jest tu najważniejszy czas, bo pamiętaj Ty się nie odchudzasz ty zmieniasz nawyki i odruchy.
Na całkiem nowe przyjazne zdrowe wzorce a przez to chudniesz. Twoja nowa waga stabilizuje się trwale staje się nową normą, w której funkcjonujesz. Samoakceptacja wzrasta a dzięki temu również pewność siebie. Zwiększenie pewności siebie wpływa często na lepsze relacje, większe sukcesy zawodowe. Zmiana zwiększa potencjał realizowany w życiu.

Efekty odczuwasz nie tylko w wadze! Ale we wszystkich aspektach swojego życia!

Relacja Pani Agnieszki

Przy problemach hormonalnych, po ciąży i 30-tce bardzo dużym wyzwaniem było dla mnie trzymanie prawidłowej wagi. Po kilku latach diet i zmaganiach z efektem jojo – waga cały czas stopniowo rosła, a motywacja spadała i porażki były coraz częściej. Dzięki hipnozie u pana Grzegorza to pasmo porażek jest już przeszłością! Już po pierwszej sesji (bardzo rzeczowej i profesjonalnej) zupełnie zniknęła chęć na słodycze, chleb i niezdrowe podjadanie oraz przekąski! Pojawiła się chęć do ćwiczeń. Genialne! Polecam z całego serca.

Nie wierzysz że hipnoza działa?
A może byłeś ale nie pomogło?
Sprawdź moja metodę pracy SlimMarć.

Skuteczność tej metody jest na poziomie 95%!

To oznacza, że na 100 osób, aż 95 osiąga pełny sukces!

Odnajdź swoją ścieżkę do schudnięcia, zmień swoje życie, teraz.

 

Zapraszamy na Sesje – SlimMarć

Grzegorz Marć oraz Anna Antoniak-Pietrzak

Hipnoza na odchudzanie – Szkolenia dla hipnoterapeutów

https://www.akademiahipnoterapii.pl/kursy/zaburzenia-odzywiania-raport-slimmarc/