Program Akademii

Program Akademii

Wybierz swoją elastyczną ścieżkę nauki!

Nasz model rozwojowy daje szeroki wachlarz możliwości kształcenia, łącząc podejście tradycyjne z mobilnymi formami nauki.

Etap pierwszy - 3 dni stacjonarnie i 6 miesięcy on-line

Wybierz najdogodniejszy dla siebie moment na rozpoczęcie przygody z hipnozą. Oferujemy Ci kurs podstawowy co najmniej 6 razy w roku.
Otwórz swój umysł i sprawdź poniżej jak wygląda program nauki w ramach modułu podstawowego.

Etap drugi - 7 dni stacjonarnie i 6 miesięcy on-line

Jeśli chcesz rozwijać swoje umiejętności wybierz najbliższy kurs zaawansowany. Możesz elastycznie w zależności od swoich preferencji kontynuować naukę na kursie wiosna lub jesień, gdyż oba moduły są od siebie nie zależne i stanowią spójna zamkniętą całość.

Etap trzeci - 7 dni stacjonarnie i 6 miesięcy on-line

Kiedy uznasz, że pora na kolejny krok, zapraszamy Cię na drugi i ostatni etap nauki w naszej szkole, kolejny zaawansowany kurs, odpowiednio wiosna lub jesień. Ukończenie obu etapów zaawansowanych, pozwala otrzymać dyplom ukończenia szkoły AkademiiHipnoterapii.

Etap czwarty - 4 dni stacjonarnie

Każdy członek Akademii, który posługuje się narzędziami zaawansowanymi może wziąć udział w AH! Praktykach. Zajęcia mają charakter przede wszystkim terapii własnej, doskonalenia warsztatu pracy oraz pracy w ramach superwizji.

kursy hipnozy

Hipnoza jest fizjologicznym stanem umysłu, który przeważnie kojarzy się z głębokim relaksem i zwiększoną podatnością na sugestię. Technika wprowadzania w trans swoje zastosowanie znajduje jednak w leczeniu wielu chorób cywilizowanych, w tym bezsenności lub chronicznego stresu, a także efektywnie pomaga radzić sobie z lękami bądź nałogami. Aby zdobyć podstawową wiedzę oraz doświadczenie w tym zakresie należy ukończyć specjalistyczne szkolenie. 

Kursy hipnozy - podstawowe cele i założenia

Kursy z zakresu hipnozy przede wszystkim poszerzają wiedzę dotyczącą terapii transu i stosowanych podczas sesji rozwiązań. Zajęcia prowadzone są w sposób warsztatowy, dzięki czemu można w praktyczny sposób doświadczyć stanu hipnozy zarówno ze strony klienta, jak i hipnoterapeuty. Warto zauważyć, że tego typu szkolenia nie tylko pozwalają zdobyć podstawowe kompetencje i umiejętności związane z transem hipnotycznym, ale również doskonale wpływają na samorozwój oraz efektywnie uczą, jak radzić sobie z własnymi, trudnymi emocjami. Głównym założeniem kursów jest właściwe przygotowanie uczestników do prowadzenia sesji terapeutycznych z klientami i pracy z różnymi rodzajami hipnozy. Specjalistyczne szkolenia hipnozy bądź kursy hipnoterapii dedykowane są psychologom, pedagogom, coachom, psychoterapeutom, naturoterapeutom, lekarzom, a także innym osobom, które chcą na własny użytek poznać tajniki hipnoterapii lub pragną rozpocząć przygodę w tym właśnie zawodzie.

Każda osoba, która kończy nasz kurs objęta jest planem mentorskim.

kurs hipnozy

Dlaczego warto wziąć udział w kursie hipnozy?

Skuteczność hipnozy została wielokrotnie potwierdzona, jednak jej ostateczna efektywność zależy od kompetencji danego hipnoterapeuty. Odpowiednio przygotowana osoba powinna wykazywać się zdolnością wprowadzania klienta w stan bardzo głębokiego transu, znać techniki terapeutyczne transformujące uczucia i emocje, potrafić przywoływać pożądane stany oraz posiadać właściwy warsztat związany z hipnoterapią. Wszystkie te umiejętności nabywa się na specjalistycznych kursach hipnozy. Dzięki opanowaniu technik transu można liczyć na znaczące podwyższenie jakości życia oraz poprawę relacji międzyludzkich. Przy pomocy hipnozy da się też pokonać niektóre problemy natury emocjonalnej i psychosomatycznej, zaburzenia nastroju oraz zachowania kompulsywne. Wiedza i doświadczenie zdobyte podczas kursu umożliwiają prowadzenie terapii na poziomie podstawowym, także w przypadkach, kiedy inne metody zawodzą. Nowe umiejętności okażą się również niezwykle przydatne dla własnego rozwoju. Uczestnicy kursów hipnozy zaczynają lepiej rozumieć swoje emocje, odkrywają tajniki umysłu oraz są w stanie lepiej kontrolować codzienne zachowania.

Kursy hipnozy stanowią więc doskonałe rozwiązanie dla osób, które pragną pomagać innym i jednocześnie chcą zadbać o własny samorozwój. Zgłębianie techniki wprowadzania w trans w certyfikowanych instytucjach nie tylko pozwoli zdobyć doświadczenie oraz wiedzę, ale przede wszystkim przygotuje do stosowania hipnozy w pracy z klientami.