Specjalistyczny kurs hipnoterapii – poziom zaawansowany ” Wiosna”

Specjalistyczny kurs hipnoterapii – poziom zaawansowany ” Wiosna”

Specjalistyczny kurs hipnoterapii – poziom zaawansowany ” Wiosna”

Piotrków Kujawski / Osada Zmian – Zapisz się

Oferta szkolenia:

Zaawansowany kurs hipnozy wiosna przeznaczony jest dla osób, które pragną rozwijać swoje umiejętności i specjalizować się w pracy z zaburzeniami lękowymi oraz w pracy pozwalającej na przeprogramowanie nawyków.
Nauczysz się jak kompleksowo zebrać wywiad o kliencie, aby dobrać najskuteczniejszą metodę pracy w hipnozie.
Poznasz na poziomie praktycznym mechanizm powstawania problemu klienta i posiądziesz umiejętność kreowania oraz łączenia odpowiednich najskuteczniejszych technik terapeutycznych.
Pamiętaj, każdy problem ma charakter nawykowy, dlatego jest problemem.

Dołączysz do programu mentorskiego i uzyskasz możliwość kontynuowania nauki na poziomie zaawansowanym na jesień co  łączy się z kolejnym certyfikatem.
Dyplom ukończenia szkoły potwierdza umiejętności hipnoterapeuty na poziomie Master Akademia Hipnoterapii i wydawany jest absolwentom, którzy ukończyli z powodzeniem oba kursy zaawansowane.

Warto zwrócić uwagę!
Naukę na poziomie zaawansowanym możesz podjąć dwa razy do roku: jesienią lub wiosną, przy czym treści na powyższych kursach nie pokrywają się. Każdy kurs zaawansowany stanowi odrębną część planu nauki realizowanego w Akademii Hipnoterapii.

Co zawiera 7 dniowy kurs hipnoterapii – poziom zaawansowany “Wiosna”:

 • Doświadczysz intensywnej pracy grupowej i indywidualnej faclitowanej przez dwóch doświadczonych trenerów hipnoterapii (Anna i Grzegorz), co pozwala na zapoznanie się z szerszą perspektywą oraz bogatym doświadczeniem praktyków, którzy na co dzień pomagają swoim klientom.
 • Każde nowo poznane narzędzie czy technikę będziesz miał okazję przećwiczyć zarówno jako klient oraz terapeuta sesji hipnotycznej. Podczas tego warsztatu 70% czasu pracy to ćwiczenia, pozwalające osiągnąć biegłość w stosowanej technice oraz 30% to przestrzeń na treści merytoryczne oraz zgłębianie teoretyczne poruszanych kwestii.
 • Otrzymasz materiały szkoleniowe zawierające wyczerpujący podręcznik oraz filmy z pokazowych procesów, pozawalają wracać do poruszanych kwestii, powtarzać je w zaciszu gabinetów. Ponadto otrzymasz Skrypty pozwalające w szybki sposób przypomnieć sobie ścieżkę procesu i sposób postępowania.
 • Zapoznasz się z kilkoma modelami funkcjonowania gabinetu hipnoterapeuty. Począwszy od strony formalnej prowadzenia działalności para-medycznej takiej jak przechowywanie dokumentów czy zgody RODO, poprzez wywiad usprawniający codzienną pracę terapeuty. Systematyzacja pracy pozwala katalogować użyte techniki, pomaga definiować kolejne obszary zmiany, zapewnia narzędzie do budowania właściwej relacji z klientem.
 • Dołączysz do program mentorskiego, który zapewni Ci możliwość ciągłego podnoszenia skuteczności podczas prowadzonych hipnoterapii.
 • Będziesz miał możliwość skorzystania z superwizji, które prowadzą do poziomu mistrzowskiego i gwarantują osiągniecie Certyfikacji, poświadczającej najwyższy poziom świadczonych usług hipnoterapeutycznych w Polsce.
 • Otrzymasz Certyfikat poświadczający ukończenie Zawodowego Kursu hipnoterapii na poziomie zaawansowanym “jesień”.

Jaką wiedzę i umiejętności zdobędziesz?

 • Dowiesz się czym są i jak radzić sobie na sesjach z pacjentami zgłaszającymi problem: lęków, nerwicy, natręctwa, fobii, bóli psychosomatycznych a także depresji.
 • Zgłębisz naturę dysfunkcji jakimi są: otyłość, jelito drażliwe, nietolerancje pokarmowe, kompulsywne jedzenie, anoreksja, bulimia.
 • Nauczysz się w jaki sposób pracować w obszary pracy w zakresie zaburzeń lękowych, zaburzeń odżywiania dostosowując adekwatne narzędzia do sytuacji emocjonalnej pacjenta.
 • Poznasz i zrozumiesz sposób powstawania i rozpoznawania wzorców pierwotnych oraz wzorców wtórnych, jakimi w ramach swojej dysfunkcji posługuje się pacjent.
 • Zapoznasz się ze spektrum korzyści wtórych, które w istotny sposób mogą spowalniać proces zmiany.
 • Opanujesz metodę programowania dowolnych wzorców nawykowych.
  Dowiesz się jak tworzyć własne scenariusze pracy i modyfikacje metody, które pozwolą dostosować narzędzie do konkretnego problemu i przeprogramowania nawyku.
 • Otrzymasz dostęp do protokołu Slim Marć, unikalnej, autorskiej sekwencji pracy dającej optymalne efekty w pracy z zaburzeniami odżywiania.
  Powstanie raportu jest wynikiem dziesięciu lat doświadczeń i doskonalenia tej metody pracy w gabinecie terapeutycznym.
 • Zapoznasz się z unikalną metodą hipnotycznej redukcji żołądka. W uzasadnionych sytuacjach metoda pozwala na założenie hipnotycznego bajpasu, rodzaju opaski uciskowej na żołądek w wyniku czego otyły pacjent zmniejsza porcje żywieniowe.
 • Nauczysz się jak obniżyć poziom lęku, jeszcze na poziomie rozmowy wstępnej, aby pacjent otworzył się na dalszą pracę w procesie hipnozy.
 • Zdobędziesz umiejętność modelowania odczuć somatycznych w ciele pacjenta, które można stosować do regulowania i znieczulania subiektywnego odczuwania bólu.
 • Przetestujesz afirmacyjne techniki pozwalające na wypracowanie wewnętrznego poczucia akceptacji, zarówno Twojego wizerunku jak i elementarnych części Twojej osobowości
 • Zdarza się, że zmiana potrzebuje szerszego kontekstu czasowego, dlatego nauczymy Cię jak pracować terapeutycznie na wewnętrznej chronologii czasu.
 • Doświadczysz pracy z symbolami, dotkniesz meandrów tworzenia opowieści hipnotycznych. Narzędzie stosowane jest na każdym etapie pracy terapeutycznej, zarówno w procesie formalnym jak i poza ramą hipnozy. Daje możliwość ćwiczenia płynności, elastyczności i wielowymiarowości stosowanych sugestii.
 • Zrozumiesz i dotkniesz subtelnych technik powielania dowolnych stanów emocjonalnych, jako wewnętrznych, spójnych strategii odczuwania odpowiednich emocji w sytuacjach w których do tej pory twój system nerwowy reagował nieadekwatnie.
 • Ciało i umysł stanowią jedność, dlatego zapoznasz się z technikami pozwalającymi pracować jednocześnie na obydwu poziomach, aby pacjent doświadczył możliwie najszczerszej zmiany dającej wolność w problemach psychosomatycznych

Co będziesz umieć po ukończeniu kursu?

 • Znasz i rozumiesz najczęstsze mechanizmy powstawania problemów natury emocjonalnej zarówno na poziomie wzorców pierwotnych jak i wtórnych.
 • Potrafisz już na poziomie rozmowy wstępnej definiować nieadaptacyjne wzorce zachowań, obciążające systemy przekonań oraz stosować metody ich przekształcania.
 • Stosujesz płynnie zrozumiałą dla pacjenta symbolikę, tworząc zindywidualizowany system sugestii, wspierających zmianę.
 • Potrafisz wielowymiarowo pracować z problemami z obszaru zaburzeń lękowych oraz zaburzeniami odżywiania.
 • Znasz system indywidualnej pracy w ramach kształtowania lub powoływania dowolnych nawyków lub strategii działania.
 • Samodzielnie poprowadzisz pełen proces terapeutyczny.
  Podczas pracy płynnie reagując na rozwój sesji stosując adekwatne narzędzie, metody i podejścia.
 • Swobodnie łączysz techniki terapeutyczne z rozwojowymi, aby osiągnąć najlepsze i trwałe rezultaty.
 • Dobierasz odpowiednie metody pracy z ciałem a także z przestrzenią, podnosząc skuteczność swojego oddziaływania.
 • Radzisz sobie z nieprzewidywalnymi sytuacjami.
 • Zawsze dbasz o najwyższe standardy i wartości etyczne pracy hipnoterapeuty, co przekłada się na Twoją wiarygodność zawodową.
 • Posiadasz umiejętności, które pozwalają Ci zachowywać dystans do pracy z klientami. Po sesji nie czujesz nadmiernego zmęczenia, a do każdego procesu jesteś przygotowany i osadzony w roli hipnoterapeuty.
 • Znasz Best Practics funkcjonujących gabinetów oraz modele pracy hipnoterapeutów, wiesz od czego zacząć budować lub rozwijać swoją ścieżkę zawodową

Jak wygląda przebieg kursu?

Wiedza teoretyczna każdorazowo znajduje swoje przełożenie w ćwiczeniach i w praktycznym doświadczeniu, w którym bierze udział każdy z uczestników kursu. Wszystkie narzędzia są omawiane pod kontem ich wykorzystania, możliwości zastosowania oraz są prezentowane uczestnikom kursu w formie pokazu na żywo.

Podział na trzyosobowe podgrupy i ćwiczenia rotacyjne powodują, iż każde narzędzie jest nie tylko doświadczane z pozycji klienta i trenera, ale także jako obserwatora, co zdecydowanie zwiększa skuteczność i umiejętność powielania danej techniki.

Jesteśmy przekonani, że aby być skutecznym trzeba zrozumieć jak dane narzędzie działa, trzeba jego doświadczyć jako klient i przećwiczyć jako hipnoterapeuta. Te trzy perspektywy pozwalają raz poznaną nową umiejętność wcielić na stałe w warsztat swojej pracy.

Całość procesu uczenia się jest wspierana przez dwóch doświadczonych trenerów praktyków hipnoterapii, którzy są dostępni dla Ciebie na każdym etapie nauki, aby odpowiadać na pytania i dzielić się wiedzą, doświadczeniem i wskazówkami, jak jeszcze lepiej wykorzystywać nowo poznane zagadnienia. Doświadczysz transów.

Dla kogo przeznaczony jest ten Kurs?

 • Kurs przeznaczony jest dla osób pragnących zgłębić zagadnienia pracy terapeutycznej w hipnozie na poziome, który pozwoli na swobodę wykonywania zawodu hipnoterapeuty.

Zapisz się już dziś na jedne z najlepiej przygotowanych kursów hipnoterapii w Polsce.

Napisz do nas maila, zadzwoń a najlepiej wypełnij formularz zgłoszeniowy.
Najbliższy termin szkolenia sprawdź w terminarzu.

Cena szkolenia: 6230 zł

Żeby skorzystać z oferty promocyjnej zapisz się teraz i dowiedz się więcej! – 5730 zł

Zapisz się

Specjalne zniżki dla absolwentów kursu hipnoterapii podstawowej

 

Piotrków Kujawski / Osada Zmian – Zapisz się

Kurs hipnozy zaawansowany w Osadzie Zmian trwa 7 dni.

 

Zjeżdżamy się w niedzielę od godz 16:00 zameldowanie w miejscu zakwaterowania.

Wyżywienie

Śniadanie i kolacja we własnym zakresie- domki są bardzo wygodnie urządzone i dostosowane do przyrządzania posiłków.

Obiady- zamawiamy catering – szczegóły przed kursem (około 30 zł/posiłek)

Noclegi

Śpimy w domkach drewnianych z klimatyzacją, kominkiem i jacuzzi

Pokoje są dwuosobowe.
Cena za nocleg 120 zł.
Dzielimy solidarnie koszty prądu.

Zajęcia merytoryczne:

Trwają codziennie 8 godzin lub dłużej.

Przygotuj minimum 5 tematów do pracy!

Kurs hipnozy zaawansowany to wiele narzędzi i technik, których nauczysz się i doświadczysz na sobie!

Zapraszamy Was do rezerwacji miejsc!
Maksymalna ilość osób na kursie 16
Nabór na kursy zaawansowane trwa cały rok.
Nie zwlekaj, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Po szkoleniu:
Otrzymasz certyfikat ukończenia kursu zaawansowanego.
Przysługuje Ci prawo wzięcia udziału w praktykach AH i szerszy dostęp do terapii własnej
Superwizje oraz mentoring przez kolejne 6 mc
Dodatkowe zniżki na kolejne zaawansowane szkolenie na wiosnę.
Bezpłatną promocję przez rok na portalu https://terapeucihipnozy.pl/

 

 

Oferta dla klientów indywidualnych:

Jeśli borykasz się z problemami zapraszamy do jednego z naszych gabinetów

 

Szkoła Hipnozy – Kurs Hipnoterapii

https://www.akademiahipnoterapii.pl/

Curriculum is empty
Price 1.00
Instruktor absoluteadmin
Czas trwania 7 weeks
Zapisani 0 students